Hey, this photo is ©

Birol DENKTEN, 1983 yılında İstanbul’da doğdu.

İnönü Endüstri Meslek Lisesi’nde Kimya bölümünden mezun olup, Kocaeli Üniversite M.Y.O’da Rafineri ve Petrokimya bölümünü bitirdi.
Kocaeli’de bambaşka bir alanda eğitim alırken bir yandan çalışma hayatına ilk adımını attı. İlk işi deneyimi olan Başkent Reklam’da Baskı Operatörlüğü yaparken tasarım dünyasına gönül verdiğini fark etti.

Okulu bitip İstanbul’a döndüğünde Çınar Copy Center’da yine Tasarım ve Baskı Operatörlüğü görevinde çalışarak kendini geliştirdi. Devam eden 2 yıl birkaç farklı matbaada yine Tasarım ve Baskı ope-ratörüğü üzerine çalıştı.

2007 ve 2009 yılları arasında Ajansmik Yayıncılık’ta dergi tasarımı üzerine hizmet veren Birol DENKTEN, aynı zamanda reklam tasarımları digital baskı tasarımları ve baskı operatörlüğü yapmaya devam etti.

Metal Makina, Hidrolik Pnömatik, Endüstri Enformasyon, Sac İşleme Rehberi dergilerinin mizanpajını yaparak sektörel yayıncılık konusunda ilerledi.

Bir süre Nuromat Matbaa’sında Grafik & Tasarım konusunda hizmet verdi.

Ardından Atölye Reklam adlı şirkette Endüstri Enformasyon ve h+P dergilerinin grafik tasarımlarını yaptı, foto muhabirlik ve editör asistanlığı konularında da dergiye destek sundu.

Bu süreçten sonra kısa süreli matbaa deneyimleriyle yine tasarım ve baskı alanlarında çalışan Birol DENKTEN, sabit bir iş yerinde yaratıcı tasarım çalışmalarının kısıtlanacağı düşüncesiyle her tasarımcı gibi freelance çalışmaya başladı.

2013 yılından beri Atraxion Magazine adlı derginin mizanpajını yapıyor, diğer yandan şirketlere reklam, kurumsal kimlik, fotoğraf çekimi, danışmanlık, sosyal medya vb. konularda hizmet vermeye devam ediyor.

Ayrıca şimdilerde kariyerini akademik açıdan güçlendirmek üzere Anadolu Üniversitesi A.Ö.F’de Fotoğrafçılık ve Kameramanlık eğitimine devam ediyor.